O nás

Galerie V zahradě

Galerie V zahradě při Základní umělecké škole Fr. Kmocha v Kolíně vznikla v roce 1992 z iniciativy tehdejšího ředitele školy a známého kolínského výtvarníka Mgr. Pavla Rajdla, který zároveň působí jako kurátor této galerie.

Výstavní plán se zaměřuje na současné výtvarné umění. Za dobu existence galerie zde prezentovali svou práci desítky špičkových tuzemských i několik zahraničních výtvarníků. Určujícím kritériem výběru autorů je kvalita jejich díla.

Hlavní výstavní prostor galerie se nachází v podkroví budovy školy a tvoří jej sál, kde je možno umístit plošné závěsné práce na dvě stěny 8 x 2,3 m a jednu stěnu 6 x 2,3 m. K dispozici je kvalitní závěsný systém a sokly pro trojrozměrné práce. Využít lze i menší prostory chodby před vstupem do sálu a v jarních a letních měsících také krytý výstavní prostor ve školní zahradě, případně prostor samotné zahrady.

Škola nabízí a hradí ze svých prostředků kompletní propagační servis v podobě návrhu, výroby a distribuce plakátů, papírových a elektronických pozvánek. Po dohodě je také možné zajistit v rámci vernisáže hudební produkci prostřednictvím žáků hudebního oboru školy.

V případě potřeby je možné na požádání zajistit bezbariérový přístup. Pro veřejnost je galerie otevřena ve dnech školního vyučování od 10:00 do 18:00 hodin, nejlépe po dohodě na telefonu 321 742 588 nebo 321 742 951.

Kontakt na kurátora galerie: prajdl@email.cz

Otevírací doba

  • Po / Pá: 10:00 - 18:00
  • So: Zavřeno
  • Ne: Zavřeno
  • Svátky: Zavřeno

Kde nás najdete

Kontaktní osoba